Miedzynarodowe Mistrzostwa

Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist

Kiedy

17 - 19 września 2021
Planowany start godz. 11:00

Zgłoszenia on-line od dnia 12.07.2021

Zgłoszenia do regat

Międzynarodowe Mistrzostwa PSKO
to jedna z najważniejszych imprez żeglarskich w klasie Optimist w Polsce i Europie.

Od lat cieszy się dużym uznaniem i niesłabnącym prestiżem, ściągając na każdą ze swoich edycji liczne grono zawodników z kraju i zagranicy. Biorąc pod uwagę fakt, iż klasa Optimist jest najpopularniejszą na świecie klasą żeglarską, regatom rozgrywanym w tej klasie każdorazowo towarzyszy duże zainteresowanie mediów i środowisk żeglarskich. Główną bazą regat jest Marina Dziwnów. To sprawdzony już w tego typu przedsięwzięciach obiekt. Tutaj znajdowało się centrum wydarzeń podczas Mistrzostw Świata w klasie Laser Radial w roku 2014 czy Mistrzostw Świata w klasie Opitmist w roku 2015.

Wyniki 2020

Wyniki 2019

Wyniki 2018

Wyniki 2017

Wyniki 2016

Artur Burdziej

Prezydent Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist

Program regat

Szczegółowy program zostanie zamieszczony w późniejszym terminie.

Sponsorzy

Chcesz zostać sponsorem? lp.oksp@tkatnok

Partnerzy

WARUNKI UCZESTNICTWA

Organizator wprowadza limit dopuszczenia do regat 320 zawodników w tym rezerwuje dla zawodników Polskich min 150 miejsc.

Zgłoszenia należy dokonać za pośrednictwem strony www.psko.pl lub formularza on - line dostępnego pod adresem polishoptimist.sailingnet.pl.
Podczas procedury zgłoszeniowej w miejscu regat wymagane są następujące dokumenty:

dowód wpłaty wpisowego do regat,

ubezpieczenie OC na sumę gwarancyjną minimum 1.500.000 EUR,

aktualne badanie lekarskie

potwierdzenie opłaconych aktualnych składek PSKO


Zalecana forma rejestracji dla zawodników z Polski www.psko.pl

Lista zawodników zgłoszonych online

140 zł

Do 11.09.2021

Zawodnicy, którzy dopełnią procedury zgłoszeniowej w powyższym terminie. 50 euro dla zawodników zagranicznych.

180 zł

Po 11.09.2021

Zawodnicy, którzy nie dopełnią procedury zgłoszeniowej w powyższych terminach, podlegają opłacie wpisowego podwyższonej o 50%.

Lista startowa

Liczba zgłoszeń online (120)

Data Nr na żaglu Imie i Nazwisko Wiek Klub
05.08.2021 CZE 859 Tomas Peterka
14
Cesky Yacht Klub
05.08.2021 CZE 830 Marek Štolba
-
Český Yacht Klub
05.08.2021 CZE 925 Ela Štolbová
-
Český Yacht Klub
05.08.2021 CZE 881 Anna Skorepova
-
Cesky Yacht Klub
05.08.2021 CZE 870 Johana Klimova
-
Cesky Yacht Klub
05.08.2021 CZE 840 Jachym Klima
-
Cesky Yacht Klub
04.08.2021 CZE 772 Vladimir Kovac
11
JK Prostejov
04.08.2021 CZE 810 Richard Kovac
13
JK Prostejov
04.08.2021 CZE 823 Jakub Lojka
10
JK Cerna v Posumavi
04.08.2021 CZE 843 Karolina Lojkova
13
JK Cerna v Posumavi
04.08.2021 CZE 769 Jeremias Prikryl
14
Lodní Sporty Kroměříž
04.08.2021 CZE 868 Lukáš Krč
-
YC Prostějov
04.08.2021 CZE 911 Federico Falc
19
YC CERE
04.08.2021 CZE 854 Antonin Horky
-
YC CERE
04.08.2021 UKR 262 ARTEMII PYSARENKO
-
Obolon Sailing Club
04.08.2021 CZE 908 Max Valenta
-
YC CERE
04.08.2021 CZE 926 Jan Valenta
-
YC CERE
03.08.2021 SWE 4627 Klara Länje
14
LESS
03.08.2021 SWE 4862 Kajsa Andersson
14
LDSS
03.08.2021 RUS 582 Ivan Mikhalev
14
Giżycka Grupa Regatowa
03.08.2021 SWE 4852 Hugo Flygare
14
Slanor BK
03.08.2021 RUS 758 Kristian Pishchikov
15
Khlebnikovo Moscow
03.08.2021 POL 1791 Jan Brdulak
6
Sailing Legia Warszawa
03.08.2021 POL 2102 Krzysztof Maksymowicz
13
Sailing Legia Warszawa
03.08.2021 POL 1570 Antoni Brzozowski
12
Sailing Legia Warszawa
03.08.2021 POL 2157 Hubert Matz
13
Sailing Legia Warszawa
03.08.2021 POL 1999 Jan Muszyński
14
Sailing Legia Warszawa
03.08.2021 POL 3479 Zofia Brdulak
12
Sailing Legia Warszawa
03.08.2021 POL 2078 Stanisław Ługowski
13
Sailing Legia Warszawa
03.08.2021 POL 951 Wojciech Henryk Komenda
13
Sailing Legia Warszawa
03.08.2021 POL 1452 Juliusz Bartczak
13
Sailing Legia Warszawa
03.08.2021 POL 3464 Paweł Włodarczyk
13
Sailing Legia Warszawa
03.08.2021 POL 1991 August Sobczak
13
Sailing Legia Warszawa
03.08.2021 POL 1910 Pola Wdowiak
13
Sailing Legia Warszawa
03.08.2021 SWE 4869 Maja Larsson-Bergqvist
13
Lerss
03.08.2021 SWE 4852 Hugo Flygare
14
Slanor BK
03.08.2021 POL 1910 Pola Wdowiak
13
Sailing Legia Warszawa
03.08.2021 SWE 4487 Filip Carselid
13
LBSK
03.08.2021 SWE 4643 Elin Cederbom
13
Lerums segelsällskap
02.08.2021 SWE 4508 Edwin Collstrand
12
HjBK
02.08.2021 SWE 4705 Isak Kaplan
11
Royal Swedish Yacht Club
02.08.2021 SWE 4494 Sophie Brännström
13
LDSS
02.08.2021 SWE 4818 Jacob Brännström
14
LDSS
01.08.2021 SWE 4811 Leo Florèn
11
KKKK
01.08.2021 GER 12771 Jada Mae Nitzsche
-
Schweriner Yacht Club
01.08.2021 SWE 4632 Ella Fagerberg
13
KKKK
31.07.2021 RUS 2021 Ksenia Romanova
-
Sailing Academy SP
31.07.2021 RUS 2011 Roman Majorov
-
Sailing Academy SP
29.07.2021 POL 2166 Aleksander Zajączkowski
12
Giżycka Grupa Regatowa
29.07.2021 POL 1608 Miłosz Ciechanowicz
11
Giżycka Grupa Regatowa
29.07.2021 POL 1608 Weronika Grala
11
Giżycka Grupa Regatowa
29.07.2021 POL 1712 Zofia Kuszewska
11
Giżycka Grupa Regatowa
29.07.2021 POL 1981 Adam Szalewicz
13
Giżycka Grupa Regatowa
29.07.2021 POL 2173 Antonina Dziekańska
10
Giżycka Grupa Regatowa
29.07.2021 POL 2176 Maja Horoszkiewicz
13
Giżycka Grupa Regatowa
29.07.2021 SWE 4861 Zacharias Widestam
13
Kullaviks KKK
29.07.2021 CZE 844 František Burda
11
JK Česká Lípa
29.07.2021 SWE 4859 Erik Eriksson Brunius
14
LDSS
27.07.2021 SWE 4812 Victoria Novak
15
BOJK
25.07.2021 POL 14 Igor Piechota
12
UKS YACHT CLUB SŁAWA
25.07.2021 POL 1305 Karol Kucharczyk
14
UKS YACHT CLUB SŁAWA
25.07.2021 POL 211 Joanna Michalska
14
UKS YACHT CLUB SŁAWA
25.07.2021 SWE 4500 Didrik Dahlberg
10
KSSS
25.07.2021 SWE 4864 Malcolm Dahlberg
13
KSSS
24.07.2021 GER 13491 Sydney-Kanoa Kampa
-
BSCF
24.07.2021 GER 1313 Edda Sperling
-
Schweriner Yachtclub
23.07.2021 SWE 4778 Johan Barregren
13
HjBK
23.07.2021 SWE 4813 Lukas Wolfgang
13
HjBK
23.07.2021 SWE 4824 Casper Ramm-Ericson
9
KSSS
23.07.2021 SWE 4825 Adele Ramm-Ericson
12
KSSS
22.07.2021 RUS 3762 Daniil Larchenkov
-
Sailing Academy SP
22.07.2021 RUS 575 Nikolay Larchenkov
-
Sailing Academy SP
22.07.2021 RUS 2064 Pavel Gushin
-
Sailing Academy SP
22.07.2021 RUS 2171 Ivan Ikonnikov
-
Sailing Academy SP
22.07.2021 RUS 21 Veronika Basalkina
-
Sailing Academy SP
22.07.2021 RUS 24 Vasilii Danilenko
-
Sailing Academy SP
22.07.2021 RUS 106 Roman Ivanovskiy
-
Sailing Academy SP
22.07.2021 RUS 3060 Milina Babanova
-
Sailing Academy SP
22.07.2021 RUS 780 Anastasiia Babanova
-
Sailing Academy SP
22.07.2021 RUS 2063 Vladimir Liubomirov
-
Sailing Academy SP
22.07.2021 RUS 3067 Ian Kurtish
-
Sailing Academy SP
22.07.2021 RUS 762 Nikita Chernikh
-
Sailing Academy SP
22.07.2021 SWE 4806 Alexander Olsson
15
Ksss
22.07.2021 POL 1525 Józef Krasowski
12
Sail & Ski Klub Warszawa
21.07.2021 SWE 4867 Oscar Wetter
12
KSSS
21.07.2021 SWE 4841 Alexander Forssén
11
KSSS
21.07.2021 SWE 4786 Henric Wigforss
13
KSSS
19.07.2021 SWE 4798 Annie Hinton
14
Röss
19.07.2021 GER 1553 Filipa Hoffmann
10
SSVLG
19.07.2021 GER 1415 Jaro Hoffmann
15
SSVLG
19.07.2021 SWE 4832 Oskar Netterlid
11
LBSK
18.07.2021 SWE 4800 Nils Netterlid
13
LBSK
18.07.2021 CZE 444 Patrick Štafa
11
Gyzicka Regata Group
17.07.2021 SWE 4829 Jonathan Hammarström
14
KSSS
17.07.2021 SWE 4863 Hugo Hovlind
15
LJS
16.07.2021 SWE 4854 Selma Hård
14
KKKK
16.07.2021 SWE 4814 Leah Bernhardtz
12
Röss
16.07.2021 SWE 4837 Levi Bernhardtz
14
Röss
15.07.2021 GER 1177 Sten-ole Heidenreich
14
Wsc
14.07.2021 SWE 4755 Mollie Skogfeldt
14
Lommabuktens Seglarklubb
13.07.2021 GER 13500 Anneli Stengel
-
YCW
12.07.2021 GER 13236 Gustav Grünbaum
-
YCW
12.07.2021 GER 13654 Matty Urban
9
SYC Schweriner Yachtclub
12.07.2021 GER 13514 Timeon Rieckhof
11
Schweriner Seglerverein v. 1894 e.V.
12.07.2021 GER 13487 Jasper Porthun
-
SSV von 1894 e.V.
12.07.2021 GER 13252 Malea Hochbaum
-
SSV von 1894 e.V.
12.07.2021 GER 1185 Helene Gienap
12
SSH
12.07.2021 POL 2209 Filip Rostek
15
Nauticus Yacht Club Olsztyn
12.07.2021 POL 3422 Mateusz Kozłowski
13
Nauticus Yacht Club Olsztyn
12.07.2021 POL 2204 Aleksandra Zybert
14
Nauticus Yacht Club Olsztyn
12.07.2021 POL 1924 Tomasz Pakulski
-
Nauticus Yacht Club Olsztyn
12.07.2021 POL 2205 Marcin Krawczyk
14
Nauticus Yacht Club Olsztyn
12.07.2021 POL 3435 Alicja Żuber
15
Nauticus Yacht Club Olsztyn
12.07.2021 POL 1880 Mikołaj Bujalski
15
Nauticus Yacht Club Olsztyn
12.07.2021 POL 1927 Mikołaj Czałbowski
13
Nauticus Yacht Club Olsztyn
12.07.2021 POL 3434 Mikołaj Głąb
13
Nauticus Yacht Club Olsztyn
12.07.2021 POL 2207 Szymon Kroczek
14
Nauticus Yacht Club Olsztyn
12.07.2021 SWE 4851 Lisa Brase
14
Skanörs Båtklubb
12.07.2021 SWE 4831 Oliver Bjorkman
10
MSS
12.07.2021 SWE 4702 Adrian Domack
13
LDSS

Miejsce regat

Wietrzne akweny, rozbudowana żeglarska infrastruktura i sympatyczna atmosfera powodują, że organizowane tu regaty, każdorazowo cieszą się dużym zainteresowaniem.

Miejscem organizacji regat będzie Marina Dziwnów. Wyścigi będą rozgrywane na akwenie Zatoki Pomorskiej Morze Bałtyckie. Akwen rezerwowy Zalew Kamieński.

Miejsce

Marina Dziwnow

Dziwnów, ul. S. Żeromskiego 30,

Telefon: +48 91 38 11 235; Telefon kom.: 501 958 836

GPS: 54°01’34’’N, 14°46’03’’E

Gmina Dziwnów dla turysty, żeglarza, sportowca, inwestora (pdf)

Zakwaterowanie

Aktualnie pracujemy nad przygotowaniem atrakcyjnej oferty dotyczącej zakwaterowania. Niebawem zamieścimy stosowne linki z adresami rekomendowanych lokalizacji.

Koordynator

Arkadiusz Lenkowski telefon +48 605 332 155, e-mail: a.lenkowski@post.pl